KONGRES

 

 

II Międzynarodowy Kongres Polskiej Rady Resuscytacji

 

2nd International Congress of the Polish RC - June 2005

 

Szanowni Państwo                                                         Kraków, dnia 23 czerwca 2005 r.

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego serdecznie witam w Krakowie Uczestników, Wykładowców i Gości Drugiego Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji, który odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Konstantego Radziwiłła.

Plakat II Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady ResuscytacjiMinęły ponad trzy lata od powstania Polskiej Rady Resuscytacji oraz nawiązania ścisłej współpracy z Europejską Radą Resuscytacji (ERC). Tym samym znaleźliśmy się w gronie krajów, które realizują światowe standardy edukacji w resuscytacji. W ciągu tych trzech lat zostały szeroko rozpowszechnione w Polsce WYTYCZNE RESUSCYTACJI 2000 oraz powstała, wyszkolona na najlepszym możliwym europejskim poziomie, kadra instruktorska w zakresie nauczania podstawowych i specjalistycznych zabiegów resuscytacyjnych.
Ponieważ medycyna resuscytacji jest dynamicznie zmieniającą się pod wpływem rozwoju nauki wiedzą, rozpoczynający się Kongres będzie zwiastunem nowych WYTYCZNYCH RESUSCYTACJI 2005, które zostaną opublikowane w listopadzie bieżącego roku.
Wykładowcy, w większości osobiście uczestniczący w procesie powstawania nowych WYTYCZNYCH, omówią aktualnie najważniejsze i zarazem kontrowersyjne problemy resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz oczekiwania związane z rozwojem zarówno praktyki klinicznej, jak i powszechnego nauczania resuscytacji, z edukacją w szkołach podstawowych włącznie.

Kongres poprzedzą certyfikowane przez ERC kursy ALS, BLS/AED, EPLS, ILS oraz kurs instruktorski GIC. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Międzynarodowy Dzień Instruktorski, podczas którego instruktorzy ERC wymienia się doświadczeniami oraz przygotują adaptacyjny program dydaktyczny w obliczu nowych WYTYCZNYCH RESUSCYTACJI 2005.

Koniec czerwca to także szczególna okazja do zwiedzenia Krakowa i jego okolic oraz skorzystania z niezwykle bogatej oferty kulturalnej naszego miasta, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Życzymy udanego pobytu w Krakowie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony