V Międzynarodowy Kongres
Polskiej Rady Resuscytacji
Kraków, 08-10 czerwca 2011


 

IV Międzynarodowy Kongres
Polskiej Rady Resuscytacji
Kraków, 24-25 września 2009


 

III Międzynarodowy Kongres
Polskiej Rady Resuscytacji
Kraków, 27-29 września 2007


 

II Międzynarodowy Kongres Polskiej Rady Resuscytacji
Kraków, 23-26 czerwca 2005

 

Wytyczne 2010...

 

 

 

 ARCHIWUM...>>>...Spotkania, Zebrania, Ogłoszenia    

Sympozjum Europejskiej Rady Resuscytacji pod hasłem „Outcomes”... 25-26 października 2013...

 

 

Trwają przygotowania do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej PRC - TAK ŁATWO URATOWAĆ ŻYCIE. Działa już strona Kampanii, na której znajdą Państwo więcej informacji www.potrafieratowac.pl

dodano 14 lutego 2009

 
 

W imieniu grupy roboczej Polskiej Rady Resuscytacji (PRR) do spraw resuscytacji w urazach mam zaszczyt poinformować Państwa, że w dniach 21-23 września 2009 roku przeprowadzony zostanie pierwszy w Polsce i równocześnie jeden z pierwszych w Europie kurs zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych w urazach European Trauma Course (ETC) więcej w zakładce Szkolenia

 

dodano 14 lutego 2009

 
 

Krakowska sieć AED "IMPULS ŻYCIA"
 

Od listopada 2008 r. Miasto Kraków realizuje Program Krakowska sieć AED "IMPULS ŻYCIA". Prowadzone są bezpłatne szkolenia z z zakresu BLS/AED, a w wybranych miejscach publicznych pojawiły się automatyczne defibrylatory zewnętrzne sieci "IMPULS ŻYCIA". We wrześniu 2007 roku Rada Miasta Krakowa przyjęła opracowany przez radnego Jerzego Woźniakiewicza Ramowy Program Krakowska Sieć AED "IMPULS ŻYCIA".

Zakłada on powstanie w Krakowie w ciągu trzech lat sieci rozmieszczonych w miejscach publicznych urządzeń AED – Automatycznych Defibrylatorów

Zewnętrznych oraz przeszkolenie osób mogących je obsługiwać (lokalizacja). Program został opracowany i jest wdrażany przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji, a wszystkie jego elementy zgodne są z Wytycznymi Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej 2005.

Zgodnie z Programem, przy najbardziej ruchliwych ulicach, na placach, dworcach oraz w krakowskich urzędach zostaną zainstalowane automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Osiemnaście urządzeń zostało zakupionych w 2008 r.

Zostały one oznaczone logiem projektu jak i międzynarodowym znakiem AED, oznaczającym lokalizację AED w miejscach publicznych.

W pierwszym roku realizacji Programu również prawie 1500 osób - mieszkańców miasta zostało przeszkolonych na kursach BLS/AED oraz strażników miejskich, strażaków, nauczycieli przysposobienia obronnego i pielęgniarek medycyny szkolnej w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

Realizacji programu towarzyszy szeroko zakrojona kampania informacyjna, promująca nie tylko samą sieć "IMPULS ŻYCIA", ale przede wszystkim konieczność popularyzacji wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

dodano 14 grudnia 2008

 
 

Miło nam poinformowac, iż w dniu 3 grudnia 2008 na Zebraniu Komitetu Wykonawczego Polskiej Rady Resuscytacji została podjęta decyzja o powołaniu dwóch Grup Roboczych:

Grupy ds. Promocji i Rozwoju w środowisku medycznym, której kierownikiem został pan Michał Wieczorek z Częstochowy

Grupy ds. Promocji i Rozwoju w społeczeństwie, której kierownikiem został pan Artur Starczewski z Głogowa

Życzymy owocnych działań.

dodano 4 grudnia 2008

 
 

Podsumowanie II Edycji Programu Międzynarodowej Wymiany Ratowników Medycznych Paramedics Exchange Programme (Summary Conference – II Edition Paramedics Exchange Programme) 5 grudnia 2008

dodano 30 listopada 2008

 
 

Kraków, listopad 2008

Szanowni Państwo,
 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego zapraszam do wzięcia udziału w IV Międzynarodowym Kongresie Polskiej Rady Resuscytacji (www.prc.krakow.pl), który odbędzie się w Krakowie w dniach 24-26 września 2009 roku w Centrum Dydaktyczno – Kongresowym Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ośmioletnia działalność Rady warta jest podsumowania, szczególnie w kontekście implementacji Wytycznych 2005 Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej w naszym kraju, ale także w obliczu Wytycznych 2010.

Celem Kongresu jest nie tylko przedstawienie najnowszej wiedzy w dziedzinie medycyny resuscytacji wraz z jej edukacyjnymi i praktycznymi implikacjami, ale także dalsza integracja środowiska medycznego ze służbami ratownictwa w Polsce, połączona z ogólnospołeczną kampanią medialną na temat ratowania życia.

 

Jestem przekonany, że po raz czwarty magiczny Kraków (www.krakow.pl), poprzez swoją ofertę kulturalną uzupełni część naukową Kongresu i pomoże nam, jak zawsze stworzyć niezapomnianą atmosferę spotkania członków i sympatyków Polskiej Rady Resuscytacji.

Serdecznie zapraszam

 

 

 

dodano 10 listopada 2008

 
 
 

 

 

 


uniwersalne oznaczenie dla defibrylatorów AED...
więcej już w najbliższym biuletynie PRC


dodano 10 listopada 2008

 
 

8 sierpnia br. w trakcie dyżuru nocnego nasz przyjaciel Jerzy Trybus, anestezjolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie doznał wylewu podpajęczynówkowego. Mamy nadzieję, że walkę o życie wygrał, ale przed nim niewątpliwie długa, trudna i kosztowna batalia o odzyskanie sprawności.
Jurek odzyskał przytomność jest już w stanie ścisnąć rękę…
 

dodano 14 października 2008

 
 

dodano 17 września 2008

 
 

W imieniu zaprzyjaźnionego portalu Ratmed.pl zapraszamy na czat w dniu dzisiejszym tj. 31 lipca 2008 (godz. 20:00-21:30)

(poniżej list jaki otrzymaliśmy od Pani Aleksandry Kobackiej Redaktor naczelnej dziennika Ratmed.pl)

 

Szanowni Państwo,
W imieniu Redakcji dziennika RATMED.PL pragnę zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w czacie internetowym z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz.
Tematem naszego spotkanie, które odbędzie się dnia 31 lipca w godzinach 20.00 – 21.30 na platformie dziennika RATMED.PL
www.ratmed.pl/czat/ będzie:
- nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym,
- zakończony przetarg na 23 śmigłowce ratownicze oraz 1 symulator lotu.

Wśród zaproszonych gości będzie również Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Pan Robert Gałązkowski.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 

Z poważaniem,
Aleksandra Kobacka
Redaktor naczelny dziennika RATMED.PL

www.ratmed.pl
 

Archiwum czatów Polskiej Rady Resuscytacji pod zakładką Archiwum

dodano 31 lipca 2008

 
 

Miło nam poinformować, iż decyzją Prezesa Polskiej Rady Resuscytacji Prof. dr hab. Janusza Andresa jej Sekretarza dr Grzegorza Cebuli oraz Wiesława Pyrczaka z dnia 11 lipca 2008 zwyciężcą ogłoszonego w dniu 23 czerwca Konkursu na prowadzenie Biuletynu Polskiej Rady Resuscytacji Biuletyn PRC został Pan Artur Starczewski z Głogowa na co dzień także instruktor BLS/AED ERC oraz Szef i współzałożyciel Głogowskiej Grupy Ratowniczej PCK
 

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy

dodano 15 lipca 2008

 
 

SERCE NA START
(informacja z Fundacji "Świat Dzieciom")

 

RUSZA NOWA EDYCJA SERCA NA START - dofinasowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) 2008

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów zainteresowanych wdrażaniem programu SERCE NA START (nauczającego dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia) z terenu województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego - do kontaktu z fundacją: fundacja@swiat-dzieciom.pl lub 0-601 36 56 46 oraz 0-510 07 05 03. Szkolenia BLS/AED - certyfikowane przez Polską i Europejską Radę Resuscytacji (honorowane w całej Europie) rozpoczną się we wrześniu br.

www.swiat-dzieciom.pl

dodano 15 lipca 2008

 
Niektóre z zamieszczonych plików mogą wymagać czytnika plików (*.pdf).

Jeśli nie posiadasz czytnika:

- pobierz darmowy Foxit Reader

lub

- pobierz darmowy Adobe Reader