GŁOGOWSKA GRUPA RATOWNICZA PCK

Właśnie trwa tygodniowy okres propagowania naszych Przyjaciół - Głogowskiej Grupy Ratowniczej Polskiego Czerwonego Krzyża...


Głogowska Grupa Ratownicza

ul. 1-ego Maja 25
67-200 Głogów

 

tel. 695 879 033
 

ggr.pck@vp.pl         http://pck.glogow.pl/ggr.html


Głogowska Grupa Ratownicza Polskiego Czerwonego Krzyża działa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Głogowie od października 2005 roku. Grupa liczy kilkanaście osób. Tworzą ją ludzie, którzy chcą poświęcać swój czas i samych siebie dla innych... pomagać, ratować zdrowie i życie. Są wśród nas ludzie młodzi - co cieszy najbardziej - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci czy też osoby zajmujące się zawodowo różnymi profesjami, nie koniecznie związanymi z medycyną. Wszystkich nas łączy ta wspaniała pasja i nie wyobrażamy sobie naszego życia bez pomagania innym.

Niemal od początku istnienia Grupa współpracuje z Sekcją Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Kilka pierwszych, sprawnie przeprowadzonych akcji - obstawa wyścigów kolarskich, imprez współorganizowanych przez głogowską "drogówkę" - zaowocowało wzajemnym zaufaniem i współpracą, która trwa po dziś dzień.
Nasza praca została także zauważona i doceniona przez zawodowców - Powiatową Straż Pożarną w Głogowie. Z inicjatywy mł. bryg. Karola Skowrońskiego - komendanta powiatowego w Głogowie, została podpisana umowa o współpracy - wzajemnych szkoleniach, wymianie doświadczeń

 i działaniach ratowniczych. Strażacy docenili naszą pracę i zaangażowanie podczas wspólnych pokazów na imprezach masowych, ale też podczas ćwiczeń KOMPLEKS 2007, które odbyły się w październiku 2007 roku w Głogowie. W ćwiczeniach tych obok zastępów zawodowej straży pożarnej uczestniczyli policjanci, pogotowie ratunkowe, służba więzienna, Ochotnicza Straż Pożarna i oczywiście GGR PCK.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza współpraca ze Starostwem Powiatowym w Głogowie! Zawsze możemy liczyć na zrozumienie i pomoc zarządu Powiatu, a także pracowników Wydziału Promocji. Pomagają nam od początku istnienia Grupy. Właśnie dzięki pomocy Starostwa mogliśmy zakupić letnią odzież ratowniczą, polary i torbę na wyposażenie.

Przed nami jeszcze sporo pracy - szkoleń, ćwiczeń i starań o fundusze na wyposażenie, aby sprostać wymaganiom stawianym Grupom Ratownictwa PCK. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy gotowi, aby w pełni wspierać działania ratownicze służb profesjonalnych w przypadku wypadków czy katastrof masowych.
Teraz przede wszystkim zabezpieczamy imprezy i uroczystości masowe organizowane na terenie Powiatu Głogowskiego. Promujemy też pierwszą pomoc wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, organizujemy pokazy i uczymy zasad jej udzielania. Oczywiście podczas naszych pokazów sporo miejsca poświęcamy na prezentację zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej i od niedawna także obsługi AED. Dzięki Fundacji Polska Miedź jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami LIFEPAK'a 1000 i szkoleniowego LIFEPAK'a CR-T! Większość ratowników GGR PCK ukończyła szkolenia BLS/AED Europejskiej Rady Resuscytacji.

Nasze działania wspierają: Fundacja Polska Miedź, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Medtronic Poland Sp. z o.o., Auto-Perfect – Salon Skody w Głogowie, Związek Zawodowy Pracowników Dołowych KGHM SA.

 

Artur Starczewski
szef GGR PCK
 

 

Powrót na stronę główną